На врвот

Долготраен ефект на Генерички Дапоксетин Priligy

 
4.89 / 143 Прегледи на клиенти
143 Прегледи
5 Sвезди:
  
(130)
4 Sвезди:
  
(10)
3 Sвезди:
  
(3)
2 Sвезди:
  
(0)
1 Sвезда:
  
(0)
Погледнете ги сите 143 прегледи
 
Генерички Дапоксетин Priligy

Целта на повеќето производи од Виагра не е само стимулирање на ерекцијата, туку да се обезбеди долготраен ефект. И Генерички Дапоксетин Priligy е совршен производ во таа смисла. Како што можете да видите од неговото име, тој содржи моќна состојка - Дапоксетин - која го инхибира моментот на ејакулација. Поради оваа одлика, можете да ја продолжите сексуалната интеракција.

Иако Priligy е генерички производ, ја содржи истата активна компонента како и оригиналниот производ. Priligy Дапоксетин е сигурен производ за спречување на предвремена ејакулација.

Една таблета ќе ви помогне да издржите подолго и повеќе не треба да се потпирате на среќата.

Дапоксетин е компатибилна супстанца и многу луѓе немаат проблеми со тоа. Според бројни извештаи, зголемувањето на сексуалната издржливост е неверојатно. Priligy Генерички Дапоксетин им помага на пациентите да ја контролираат нивната ејакулација и гарантира целосно задоволство за двајцата партнери.

 

Генерички Дапоксетин Priligy 60mg

Предмет Дозирање Количина + бонус Цена Нарачајте сега
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 10 апчиња DEN2933 DEN2793 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 20 + 4 апчиња DEN4761 DEN4534 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 30 + 6 апчиња DEN6567 DEN6255 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 60 + 8 апчиња DEN11273 DEN10736 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 90 + 10 апчиња DEN16358 DEN15579 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 120 + 10 апчиња DEN21015 DEN20014 Додади го во кошничка
Генерички Дапоксетин Priligy 60mg 180 + 10 апчиња DEN30467 DEN29016 Додади го во кошничка

Priligy Дапоксетин: Општи информации

Просечната концентрација на Дапоксетин во Генеричкиот Priligy е 60 мг.

Можете да ја нарачате количината што ви треба - од 10 до 190 таблети Priligy. Во секое пакување има по 2 таблети.

Обично Priligy Дапоксетин се користи за третман на предвремена ејакулација. Нема никакви ограничувања на возраста.

Предвремена ејакулација често се случува непосредно пред сексуалниот однос или за една минута или помалку по почетокот. Покрај општо познатите физички фактори, проблемот може да се интензивира психолошки.

Чувајте го лекот на собна температура (15-30 C) и чувајте го подалеку од деца.

Генерички Дапоксетин Priligy: Медицински информации

Активната состојка во Priligy е Дапоксетин (60 мг).

Идеален ефект во рок од 3 часа е можен по земање на една таблета непосредно пред сексуалниот однос. Земете само една таблета на ден за да избегнете непријатност.

Друго име за Дапоксетин е SSRI (кратенка од Селективен Инхибитор на Повторното внесување на Серотонин). Оваа компонента е неопходна за постигнување оргазам како комплексна интеракција. Физичките и психолошките фактори се подеднакво важни за успешна сексуална средба. Дапоксетин влијае на нивото на серотонин, кои се неопходни за одложен оргазам. На овој начин, предвремената ејакулација може успешно да се избегне.

Контраиндикации и несакани ефекти

Priligy може да предизвика некои компликации под одредени услови.

Ако имате срцеви заболувања, нарушена функција на црниот дроб или бубрезите или земате лекови кои се контраиндицирани за Priligy Генерички Дапоксетин, не треба да го земате овој лек без одобрение од вашиот лекар.

За сериозни компликации е потребна помош од лекар, додека помалите несакани ефекти можат да поминат со текот на времето независно. Несакани ефекти може да бидат предизвикани од Дапоксетин. Секоја личност има индивидуална реакција на активната компонента на лекот. Најчести несакани ефекти се:

  • Гадење и вртоглавица;
  • Главоболка;
  • Проблеми со спиењето;
  • Дијареја и болки во стомакот;
  • Чувство на исцрпеност.

Во некои ретки случаи, продолжената употреба на Priligy Генерички Дапоксетин може да доведе до несвестица. Во принцип, тоа не е опасно за вашето здравје. Но, ако имате вртоглавица и се сомневате дека може да паднете во несвест, избегнувајте потенцијално опасни ситуации, како што се управување со автомобил или управување со машини.

 

Општи прегледи на Генерички Дапоксетин Priligy

За 18 од 20 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Игор
Кога го купив за прв пат, прочитав многу други прегледи кои зборуваа за тоа, почнувајќи да работи следниот ден, па така го пробав. Погодете што, работеше неверојатно! По првиот пат се чини дека работи речиси веднаш. Силно го препорачувам ова и сигурно ќе порачам повеќе!
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 12 од 15 лица, следниов преглед е корисен.
 
4.75/5
од Besmir
Mbërriti herët dhe saktësisht siç u tha, çmim i shkëlqyeshëm!
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 14 од 17 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Горан
Тие беа брзо дејство и немаа несакани ефекти при користење на овој производ. Ме држеше да се чувствувам силно како кралот
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 14 од 17 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Милан
Работи како што треба.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 10 од 13 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Звонко
Многу лесен за употреба и брзо дејство, ефектот трае околу 12-14 часа
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 10 од 12 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од АЦО
Првите апчиња го обезбедија токму она што ни требаше! Неколку пати повеќе !!! Најдобриот производ што сме го пробале!
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 11 од 15 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Димитар
Со еден збор, можам да кажам што мислам за овој производ. Прекрасно
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 13 од 15 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Боки
Ова е одличен производ, работи како што очекував, но без главоболки! Лесни 3 дена со одлично расположение. Ова е неверојатно. 100% препорачувам.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 11 од 12 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Драган
Задоволен сум од купувањето.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 8 од 9 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Безим
Производот пристигна на време и работи прекрасно од првиот ден. Силно го препорачувам за ефективни подобрувања на перформансите.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 11 од 15 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Ивана
Би сакала да направам слика, но знаеме дека не можам да ја направам тука оваа работа, ја купив за моето момче, дозволете ми да ви кажам дека тоа го направи навистина фантастичен љубовник, го сакав. Едвај чекам вечерва да го правам ова одново и одново. Љубов! Љубов! Љубов! Го сакам!
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 15 од 18 лица, следниов преглед е корисен.
 
4.50/5
од Гордан
Фантастичен производ. Го земам, и работи еден час и ми трае неколку дена. Веројатно 3 дена помеѓу секоја пилула и секогаш сум подготвен за акциja.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 13 од 15 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Зоран
Одличен производ! Пијте многу вода!
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 7 од 9 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од МАци
Овој производ е лесен за упортеба Пробав со првата пилула и бев скептична по втората пилула, иако по само стимулација бев нагоре и се држев цврсто неколку часа навистина. Не треба да ја пиете оваа пилула секој ден. Сигурно повторно ќе ja купиме
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 9 од 11 лица, следниов преглед е корисен.
 
5.00/5
од Зоран
Ефектот ги надмина сите очекувања. Го земам во интервали од три дена и уживам во задоволство што никогаш порано не сум го доживеал. Сакам да го земам цело време.
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
За 11 од 16 лица, следниов преглед е корисен.
 
4.25/5
од Влатко
Производот работи добро..Ќе го купам повторно
Не Да   Дали овој преглед ви беше корисен?  
Мојата кошничка

Нема производи во мојата кошничка
Вкупно порачајте:
DEN 0

Опции за плаќање
Методи на испорака